تایوان

راهنمای سفر به تایوان

تایوان از جمله کشورهای آسیایی است که برای همه ی گردشگران و مسافران از هر قشر و مذهبی، مقصدی مناسب است. از آن جا که به تازگی تایوان شرایط مناسبی برای سفر مسلمانان فراهم کرده است، این کشور جذابیت هایش برای گردشگران هر قشری بسیار زیادتر شده است. این کشور که در جنوب غرب آسیا قرار دارد.اگر شما هم از کسانی هستید که علاقه مند به سفر به تایوان هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا به اتفاق هم راهنمای سفر به تایوان را مرور کنیم.

مختصری از موقعیت جغرافیایی کشور تایوان

تایوان جزیره ای است ترکیبی، از مناظر زیبا، جشنواره های بی نظیر و فرهنگ غنی. تایوان از جمله کشورهایی است که به تازگی وارد کارزارهای رقابتی برای جذب توریست شده است و از نظر جاذبه های توریستی، هم از نظر جاذبه های طبیعی و هم از نظر جاذبه های تاریخی بضاعت خوبی دارد. تایوان از نظر امکانات رفاهی برای مسافران و گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند نیز، عملکرد قابل قبولی داشته است و همانطور که در بالاتر اشاره شد حتی برای گردشگران مسلمان به تازگی امکانات مناسبی را فراهم کرده است. کشور تایوان از تعدادی جزیره ی بزرگ و کوچک همانند ماتسو، پنگو و کینمن تشکیل شده است و از راه دریا از غرب با چین  و از شمال شرق با چین  واز جنوب با فیلیپین همسایه است. ایوان از نظر مساحت جغرافیایی کشوری کوچک به حساب می آید اما تایپه، پایتخت این کشور یکی از مقصدهای مهم و اصلی گردشگری در قاره  آسیا محسوب می شود و یکی از غنی ترین منابع بصری تاریخ این جزیره ی زیبا نیز می باشد.

اطلاعات کلی و ضروری

پایتخت: تایپه

اختلاف ساعت با تهران: ۴ ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

زبان: ماندارین

واحد پول: دلار جدید تایوان

آب و هوای تایوان

تایوان دارای آب و هوای حاره و نیمه حاره است. با توجه به این که تایوان، اطرافش را دریا در برگفته است، این کشور تحت تاثیر بادهای موسمی دریایی قرار دارد و عموما آب و هوایی مرطوب و نسبتا مطلوبی دارد. در تابستان و زمستان، اثری از گرما و سرمای سخت نیست. متوسط دمای هوای سال در تایوان، ۲۲ درجه ی سانتیگراد است. با این حال بهترین فصل برای سفر به تایوان، فصل پاییز است که هم بارش در کمترین سطح است و هم هوا در معتدل ترین حالت ممکنش قرار دارد.

حمل و نقل در تایوان

وضعیت حمل و نقل در تایوان در شرایط خوبی قرار دارد و شما می توانید برای سفرهای درون شهری خود از تاکسی و یا اتوبوس استفاده کنید. خطوط مترو تایپه، ۸ خط قسمت عمده ی شهر را پوشش داده است. همچنین نشانه ها و نقشه های مترو، به زبان انگلیسی هستند. خطوط اتوبوسرانی تایوان نیز همه ی نقاط مختلف را پوشش می دهند و بلیط های ارزانی به قیمت ۱۵ تا ۲۰ دلار تایوانی دارند. در سفر به تایوان به خاطر داشته باشید که راننده تاکسی های تایوانی زیاد به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند بنابراین بهتر است آدرسی که می خواهید به آن بروید را از قبل به زبان چینی به همراه خود داشته باشید. برای این کار می توانید از هتلی که در آن اقامت دارید کمک بگیرید. متوسط کرایه های تاکسی در تایوان از  ۱۱دلار تایوان تا ۱۰۰ دلار تایوانی است و بستگی به مسافتی که طی خواهید کرد، قیمتش در این بین متفاوت است.

اقامت در تایوان

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم تایوان آب و هوایی مرطوب دارد و از این رو بیشتر هتل های معمولی تایوان پس از چند سال برای سکونت مناسب نیستند. همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که در تایوان و مخصوصا شهر تایپه، هتل هایی وجود دارند که تابلو ندارند و غیرقانونی هستند. به این هتل ها اعتماد نکنید. بهترین راه برای اقامت شما در تایوان، رزرو هتلتان قبل از سفر از آژانس های مسافرتی معتبر است.

جاذبه های دیدنی تایوان

شهر تایوان به نسبت سابقه ی ۳۰۰ ساله اش، به نسبت شهرهای دیگر جهان دیر در لیست شهرهای تاریخی جهان قرار گرفت اما زمانی هم که این اتفاق با بهبود زیر ساخت های گردشگری این کشور همراه شد، گردشگران بسیاری به این کشور سفر کردند. از جمله جاذبه های این کشور که حتما باید به آن ها سر بزنید، مقبره بادبود چیانگ کای شک، موزه کاخ، بازار شبانه، باغ گیاه شناسی، روستای رنگین کمان و پارک ملی یوشان است.

سوغاتی های تایوان

شما برای تهیه ی سوغاتی از کشور تایوان کار سختی پیش رو ندارید. می توانید به بازار شبانه ی تایوان مراجعه کنید و با پرداخت مبلغی کم ،سوغاتی های ارزانی همچون صنایع دستی، لباس های سنتی، لباس های مختلف و هر وسیله دیگری که مد نظرتون رو بین ۵۰۰ تا ۳۵ هزار دلار تایوان بخرید.

مطالب مرتبط